5 rokov s vami...

Autor: Peter Šimončič | 23.8.2012 o 13:54 | (upravené 23.8.2012 o 15:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  138x

Aj keď som Vám za ten čas toho veľa nenapísal tak len dúfam, že sa to zmení a budem mať viac námetov aj času aby som to všetko dohnal. Tak Vám aspoň teraz v skratke rozpoviem čo som za tých 5 rokov zažil a sfúknem 5 sviečok na pomyselnej torte.

A čo som teda robil?

Mimo toho, že som si zaželal 5 krát Veselé Vianoce, Šťastný Nový rok, šťastné narodeniny a meniny

Škola

Bolo toho veľa ale za zámienku stojí minimálne to, že som stihol vyštudovať gymnázium. Dalo mi to dosť zabrať (:D) ale s nejakou pomocou som to zvládol. Prvý ročník sa niesol v znamení zoznamovania sa s prostredím a novými ľudmi a so zvykaním si na seba. Čoskoro som sa preplavil šťastne aj do druhého, tretieho a štvrtého ročníka a zažil kopec zábavy, trápenia,  získal nové vedomosti, ktoré budem môcť ďalej rozvýjať a používať  v živote. No a nakoniec prišla aj stužková, ktorá bola vrcholom zábavy celého môjho bytia na našej škole. A potom už len skúška dospelosti. Poviem vám ten kto si myslí, že sa cez akademický týždeň stihne naučiť všetko je na omyle, pretože z vlastnej skúsenosti som zistil že si tú hromadu látky a učiva nestihnete všetku ani zopakovať. No ešteže som sa na to celkom nespoliehal a začal si opakovať už v zime.. :D Zvládol som to a s radosťou môžem vkročiť na pôdu ďalšej školy a zdokonalovať sa v tom čo ma baví.

Tu by bolo na mieste povedať jedno a možno aj viac Ďakujem všetkým mojim spolužiakom za ochotu pomôcť a podržať v každej situácii..:)

Dobrovoľníctvo

Tak tu by som začal poďakovaním Asociácii náhradných rodín (ďalej len ANR) a O.z., Návrat (ďalej len Návrat), že som sa mohol včleniť do dobrovoľníckeho tímu a takto im aspoň malou časťou pomôcť a získať nové zážitky a skúsenosti.
Za tých 5 rokov som stretol nespočetne veľa detí, s ktorými som mal ožnosť pracovať. Bol som doteraz na piatich Letných pobytoch náhradných rodín kde sme pre decká tvorili program a snažili sme sa aspoň na chvílu upútať ich pozornosť a vyplniť im zmysluplne ich voľný čas a zabaviť ich aby sa ich rodičia mohli v klude porozprávať s odborníkmi a medzi sebou si vymeniť svoje skúsenosti. Ďalej som sa aktívne (a niekedy aj trochu pasívne) zapájal na kluboch v Trnave a posledný rok aj v Bratislave.
Mimo iného som sa spoznal aj s novými ľudmi, s ktorými som si mohol vymeniť skúsenosti a sktorými som zažil kopec srandy a vytvoril nové priateľstvá. Za všetko čo sme prežili spomeniem aspoň jednu keď sme sa vybrali na víkend na Malinô-Brdo a nakoniec sme tam s našim autom ani nevyšli aj keď nás majiteľ nespočetne krát  uisťoval, že sa tam dostaneme. A tak sme sa asi 3 hodiny odhrabávali zo snehu, pretože sme tak trošku zapadli. Prišli nás vyslobodiť až okolo pol noci a tak sme sa otočili a šli inam kam viedla normálna cesta. Tak sa z nášho pokojného víkendu ako sme si mysleli na chvílu stalo poriadne dobrodružstvo.

Nakoniec by som chcel poďakovať celému dobrovoľníckemu tímu - našim stálicám aj nováčikom, ktorí odvádzajú svoju prácu úžasne. A ako by to bolo keby nás nikto neorganizoval? No asi veľmi zle a preto ďakujem aj ANR (K,N,O) a Návratu.


Okrem tohto všetkého som prečítal niekoľko desiatok kníh, napísal zopár básničiek a ešte veľa iného ale to už je zasa iný príbeh :D

No a nakoniec by som chcel poďakovať všetkým, ktorí si našli čas a prečítali si niečo odo mňa a dúfam, že od teraz budem písať viac a budem sa stále zlepšovať.

Ďakujem


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?