Hronec 2012

Autor: Peter Šimončič | 22.8.2012 o 20:48 | (upravené 25.8.2012 o 14:18) Karma článku: 9,32 | Prečítané:  208x

A znova po roku a viac sa k Vám prihováram svojim každoročným článkom o pobyte ale ešte predtým by som rád povedal, že tomu predchádzalo niekoľkomesačné trápenia menom maturita, ktorú som našťastie zvládol a môžem vykročiť znova o krok ďalej vo svojom živote na ďalšiu školu a vzdelávať sa..:)

Tento rok sa niesol v znamení najviac zmenených vecí ako napríklad to, že sme na poslednú chvilu museli zohnať zopár skvelých ľudí s dobrým srdcom, ktorí by nám boli ochotní pomôcť v našom dobrovoľníckom zápolení.

A aj sme našli a nie len tak hocakých, ale tých najlepších, ktorí sa zhostili svojej úlohy bravúrne.

Deň odchodu sa blížil a ja som už bol aj pomaly zbalený a nachystaný na odchod.

Prišiel ten deň a ja som ráznym krokom vykročil na stanicu, ale vlastne čo to trepem odviezlo ma tam auto. S takým nákladom by som to hádam peši asi ani nezvládol. Keď už po nás prišli tak nastal ďalší problém v tom ako uložiť všetky veci tak aby sme sa tam aj my zmestili..:D A aj sme sa nakoniec zmestili a vyrazili sme naprieč našej dlhej ceste do Hronca.

Nakoľko nás cestovalo viac ako by jedno auto unieslo, niektorí sa museli vybrať na cestu vlakom.

Na veľké prekvapenie, tam boli skôr ako my a zabavili sa chvílu pri pozeraní futbalového zápasu v Brezne aj bez nás.

Tento rok sa našťastie niektorým jedincom podarilo doraziť o deň skôr aby sme stihli všetko lepšie nachystať a vyrobiť kostými.

Vidíte to som ešte nespomenul tohtoročnou  témou boli Indiáni, a nielen takí hocakí ale priamo z kmeňa Čikariov.

Prišla nedeľa a s ňou aj poslední členovia nášho dobrovoľníckeho tímu spolu so všetkými rodičmi a deťmi. Po krátkom zoznámení a ukázaní svojho kmeňového típí sme sa s deckami zoznámili aj my.

Za celý ten týždeň pobytu sme sa snažili poukázať na niekoľko vecí ako odvaha, sebarealizácia, priateľstvo, pomoc iným a daľších... prostredníctvom indiánskej tématiky. Každý deň nám zadával úlohy náš šaman Letiaci oblak spolu so svojou pôvabnou tlmočníčkou Majkou, kedže on sám vedel iba po indiánsky.

Počas celého týždňa sme tvorili nespočetne veľa indiínskych čeleniek, náhrdelníkov, náramkov a iných doplnkov a dokonca aj indiánsku jaskyňu.

V stredu k nám zavítali páni policajti aj s koníkom, ktorí deckám poukazovali ako sú vycvičené. A my keňže sme mali voľný deň sme sa vybrali do Bystrianskej jaskyňe, ktorá sama o sebe nemala podľa má až také veľké čaro ako Jaskyňa mŕtvych netopierov, ktorú sme navštívili minulý rok ale za to mala veľmi ale veľmi vtipnú sprievodkyňu. :D No a keďže sme sa toľko nasmiali tak nám aj poriadne vyhladlo a tak sme sa vybrali na salaš, a nie hocaký ale na EuroSalaš do Michalovej pri Brezne. No poviem vám už ten názov pre mňa znie odstračujúco ale poviem Vám nelutujem, že sme tam zablúdili. Hneď po príchode sa nám začala venovať pani Eva, vedúca prevádzky a pohostila nás predjedlom a pozvala na prehliadku farmy, kde sme mohli vidieť morky, kačky, jahniatka a dokonca aj svinky s ovcami. Po prehliadke na nás už čakal ukážka výroby syra, do ktorej sa niektorí aj zapojili. No a potom už len naše vytúžené bryndzové halušky so slaninou na zahnatie hladu a ako dezert palacinky s domácim malinovým džemom.

Prešiel štvrtok, piatok a nastalo záverečné vyhodnotenie a začlenenie všetkých detí do kmeňa Čikariov. No predtým ešte všetci spolu museli splniť pár posledný úloh Letiaceho oblaka na to aby našli mapu, kde sa ukrývala cesta k pokladu, ktorý sme nakoniec spoločnými silami aj našli a tešili sa z jeho obsahu.

Nastalo lúčenie, fotky a samozrejme posledná diskotéka, kde sme si poriadne zatancovali a v neposlednom rade ešte nemôžem spomenúť to čo nám tento pobyt všetkým dal: stmelenie nášho tímu, kopec nových zážitkov a skúseností a pocit, že ak sa chce pomôcť tak sa dá aj bez akýchkoľvek nárokov. A ja osobne som ešte dostal aj to po čom som bažil už niekoľko mesiacov a to knižku "Budem ťa milovať ako svoju" od našej Naty..:) Vďaka

A tak sa pomaly ale isto s Vami lúčim pri ďaľšom mojom blogu a snáď to nebude až o rok ale oveľa skôr:)

A nakoniec len veľká vďaka celému organizačnému tímu a tímu dobrovoľníkov..:)

Asociácia náhradných rodín

O.z., Návrat

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?