Hronec 2011

Autor: Peter Šimončič | 23.8.2011 o 11:08 | (upravené 25.8.2011 o 16:23) Karma článku: 4,97 | Prečítané:  563x

A zasa raz prišiel ten necelý týždeň od nedele do soboty kedy som sa zúčastnil Letného pobytu náhradých rodín v Hronci.....

....a ako iste viete vždy je to nezabudnuteľný týždeň aspoň pre mňa.Návrat

Začalo sa to presne v sobotu okolo 12 kedy som prišiel na stanicu čakať na odvoz. Chvíľka meškania a už bola okolo mňa tlupa neznámich ľudí a tak som sa radšej vybral kúsok ďalej aby som nebol v strede šarvátky medzi niekoľkými staničnými ľudmi.

Už prišli, konečne... A tak sme začali baliť veci, poviem vám to bol iný tetris naživo napchať toľko vecí do jedného auta. Hurá zvládli sme to a vyrážame.:)

Ideme si ideme a navigácia nás vedie sem a tam aj inam tam kde moc nechcem ísť..:D

Po dlhej ceste pri ktorej som sa namotal na album Hurts a zopakovali sme si pesničky z 90. rokov sme tam konečne dorazili, chata Drotár už je na obzore a vo mne sa prebúdzajú pocity z minulého roka plné šťastia a radosti.

Prvý večer sme sa s deckami len tak zoznámili a zahrali pár hier, poviem vám tie deti ale vedia za ten rok vyrásť, že som niektoré ani nespoznal.

No a začína prvý oficiálny deň na našom najlepšom pobyte a to znamenalo pre našu skupinu prezlečenie sa do úloh umelcov. Tie deti majú ale fantázie na rozdávanie. Popri všetkých tých kreatívných úloh kedy sme si vyrábali masky a maňušky sme si stihli zahrať aj zopár behačiek aby sme nezostali leniví.

Aby sme toho nemali málo večer sme to ešte išli roztočiť na parket s deckami a roztancovať ich.

Ďalší deň sme si všetci prešli povinným vojenským výcvikom ktorý obnášal určitú teoretickú ale aj praktickú úlohu....samozrejme že nemôžeme zabudnúť na neobyčajnú skúšku odvahy, ktorú všetci absolvovali bez zranenia.

A to už je tu streda? Tu sme mali za úlohu sa dozvedieť čo to o doktoroch a ich povolaní. Počúvali sme sa fonendoskopom a tak nepriamo sme sa dostali až k mumifikácii a pohrebom starých egypťanov..:D

Streda bol pre nás veľmi pekný deň strávený asi hodinovým výstupom k Jaskyni mŕtvych netopierov. Vrelo vám odporúčam sa tam ísť pozrieť je to zatiaľ najkrajšia jaskýňa akú som videl a samozrejme nemôžem zabdnúť na vtipného sprievodcu, ktorý našej prehliadke pridal štipku zábavy..:D

Štvrtok, to bol deň pre všetkých športovcov pretože sme si vyskúšali toho teda dosť. pre zaujímavosť spomeniem len baseball, basketbal, florbal, futbal, minigolf a kopu ďalších. No skrátka na tomto pobyte bolo každé poobedie športové pretože sme tu mali aj futbalový aj basketbalový turnaj.

A je tu piatok kedy sme si pre deti pripravili mega pokladovku. Chodili sme za otcom Furazom, ktorý bol hluchý a preto mal svojich dvoch pomocníkov ktorí nám tlmočili úlohy ktoré nám on zadal a za ktoré sme dostlai kúsok mapy k pokladu. Nakoec sme ho aj našli a poviem vám nebolo to len tak ľahko museli sme si ho vybojovať pretože nás dokonca aj napadli neznámi strážcovia tohto pokladu.

A je tu akmer koniec tohto pekného týždňa no mám tu ešte predsa len niečo....:)

Piatkové poobedie sa pre mňa nieslo už v melancholickej nálade keď sme pre deti balili  balíčky a vypisovali diplomy.

A prišlo veľké vyhodnotenie kedy sa všetci radovali a fotili sme sa a tak...

Zakončili sme to znova veľkolepou diskotékou kde sme sa super zabavili....:)

No a je tu koniec tohto pekného príbehu ktorý znova organizovala Asocíácia náhradných rodín a O. z. Návrat.

A nakoniec by som rád poďakoval nášmu dobrovoľníckemu timu, ktorý bol úplne super a bola s vami zábava a dúfam že sa skoro vidíme...:)

A ešte klobúk dole všetkým rodičom...:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?