5 rokov s vami...

Autor: Peter Šimončič | 23.8.2012 o 13:54 | (upravené 23.8.2012 o 15:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  119x

Aj keď som Vám za ten čas toho veľa nenapísal tak len dúfam, že sa to zmení a budem mať viac námetov aj času aby som to všetko dohnal. Tak Vám aspoň teraz v skratke rozpoviem čo som za tých 5 rokov zažil a sfúknem 5 sviečok na pomyselnej torte.

A čo som teda robil?

Mimo toho, že som si zaželal 5 krát Veselé Vianoce, Šťastný Nový rok, šťastné narodeniny a meniny

Škola

Bolo toho veľa ale za zámienku stojí minimálne to, že som stihol vyštudovať gymnázium. Dalo mi to dosť zabrať (:D) ale s nejakou pomocou som to zvládol. Prvý ročník sa niesol v znamení zoznamovania sa s prostredím a novými ľudmi a so zvykaním si na seba. Čoskoro som sa preplavil šťastne aj do druhého, tretieho a štvrtého ročníka a zažil kopec zábavy, trápenia,  získal nové vedomosti, ktoré budem môcť ďalej rozvýjať a používať  v živote. No a nakoniec prišla aj stužková, ktorá bola vrcholom zábavy celého môjho bytia na našej škole. A potom už len skúška dospelosti. Poviem vám ten kto si myslí, že sa cez akademický týždeň stihne naučiť všetko je na omyle, pretože z vlastnej skúsenosti som zistil že si tú hromadu látky a učiva nestihnete všetku ani zopakovať. No ešteže som sa na to celkom nespoliehal a začal si opakovať už v zime.. :D Zvládol som to a s radosťou môžem vkročiť na pôdu ďalšej školy a zdokonalovať sa v tom čo ma baví.

Tu by bolo na mieste povedať jedno a možno aj viac Ďakujem všetkým mojim spolužiakom za ochotu pomôcť a podržať v každej situácii..:)

Dobrovoľníctvo

Tak tu by som začal poďakovaním Asociácii náhradných rodín (ďalej len ANR) a O.z., Návrat (ďalej len Návrat), že som sa mohol včleniť do dobrovoľníckeho tímu a takto im aspoň malou časťou pomôcť a získať nové zážitky a skúsenosti.
Za tých 5 rokov som stretol nespočetne veľa detí, s ktorými som mal ožnosť pracovať. Bol som doteraz na piatich Letných pobytoch náhradných rodín kde sme pre decká tvorili program a snažili sme sa aspoň na chvílu upútať ich pozornosť a vyplniť im zmysluplne ich voľný čas a zabaviť ich aby sa ich rodičia mohli v klude porozprávať s odborníkmi a medzi sebou si vymeniť svoje skúsenosti. Ďalej som sa aktívne (a niekedy aj trochu pasívne) zapájal na kluboch v Trnave a posledný rok aj v Bratislave.
Mimo iného som sa spoznal aj s novými ľudmi, s ktorými som si mohol vymeniť skúsenosti a sktorými som zažil kopec srandy a vytvoril nové priateľstvá. Za všetko čo sme prežili spomeniem aspoň jednu keď sme sa vybrali na víkend na Malinô-Brdo a nakoniec sme tam s našim autom ani nevyšli aj keď nás majiteľ nespočetne krát  uisťoval, že sa tam dostaneme. A tak sme sa asi 3 hodiny odhrabávali zo snehu, pretože sme tak trošku zapadli. Prišli nás vyslobodiť až okolo pol noci a tak sme sa otočili a šli inam kam viedla normálna cesta. Tak sa z nášho pokojného víkendu ako sme si mysleli na chvílu stalo poriadne dobrodružstvo.

Nakoniec by som chcel poďakovať celému dobrovoľníckemu tímu - našim stálicám aj nováčikom, ktorí odvádzajú svoju prácu úžasne. A ako by to bolo keby nás nikto neorganizoval? No asi veľmi zle a preto ďakujem aj ANR (K,N,O) a Návratu.


Okrem tohto všetkého som prečítal niekoľko desiatok kníh, napísal zopár básničiek a ešte veľa iného ale to už je zasa iný príbeh :D

No a nakoniec by som chcel poďakovať všetkým, ktorí si našli čas a prečítali si niečo odo mňa a dúfam, že od teraz budem písať viac a budem sa stále zlepšovať.

Ďakujem


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?